مفهوم Firmware

مفهوم Firmware

مفهوم Firmware

Firmware یک برنامه نرم افزاری یا مجموعه دستورالعمل های برنامه ریزی شده روی یک دستگاه سخت افزاری است. این دستورالعمل های لازم برای نحوه ارتباط دستگاه با سخت افزار رایانه دیگر را ارائه می دهد. اما چگونه می توان نرم افزار را بر روی سخت افزار برنامه ریزی کرد؟ سؤال خوبی بود. سیستم عامل معمولاً در فلش ROM یک دستگاه سخت افزاری ذخیره می شود. در حالی که ROM “حافظه فقط خواندنی” است ، ROM فلش را می توان پاک کرد و دوباره نوشت ، زیرا در واقع نوعی حافظه فلش است.

می توان میان افزار را “نیمه دائمی” دانست زیرا از همان حالت باقی مانده است مگر اینکه توسط به روزرسانی میان افزار به روز شود. برای اینکه بتوانند با سیستم عامل جدید کار کنند شاید لازم باشد سیستم عامل برخی از دستگاه ها مانند درایوهای سخت و کارت های ویدیو را به روز کنید. سازندگان درایو CD و DVD اغلب به روزرسانی سیستم عامل را در اختیار شما قرار می دهند که به درایوها امکان خواندن رسانه های سریعتر را می دهد. بعضی اوقات تولیدکنندگان به روزرسانی میان افزارهایی را ارائه می دهند که به راحتی دستگاه های آنها را با کارایی بیشتر کار می کند.

معمولاً می توانید با رفتن به قسمت “پشتیبانی” یا “بارگیری” از وب سایت سازنده ، به روزرسانی سیستم عامل را پیدا کنید. به روزرسانی سیستم عامل خود اغلب ضروری نیست ، اما هنوز هم ایده خوبی است. فقط مطمئن شوید که به محض راه اندازی یک به روزرسانی میان افزار ، اجازه می دهید که به روزرسانی به پایان برسد ، زیرا در صورت عدم شناسایی سیستم عامل ، اکثر دستگاه ها کار نمی کنند.