Skip to Content

چطور از امنیت فضای ابری اطمینان حاصل کنیم؟

چطور از امنیت فضای ابری اطمینان حاصل کنیم؟

چطور از امنیت فضای ابری اطمینان حاصل کنیم؟

چطور از امنیت فضای ابری اطمینان حاصل کنیم؟

در حالی که مزایای دنیای رایانش ابری کاملا واضح و مشخص است ، بحث پیرامون امنیت محیط ابری ، معضلی است که در خیلی از کسب و کارها وجود دارد…

در مصاحبه ای منتشر شده دز سایت معتبر Gartner با تحلیلگر مشهور John Pescatore در مورد خطرات امنیتی در فضای ابری وی اینگونه بیان کرد که :”بسیاری از کارمندان و مشتریان شرکتهای تازه وارد به دنیای ابری با وجود رسیدن به مزایایی فراتر از مزایای مبرهن رایانش ابری همچنان نگران امنیت دیتاسنترهای مجازی خودشون هستند.”

در حالی که بسیاری از شرکتها به راحتی تن به رایانش ابری میدهند ، هنوز بسیاری از شرکتها راجع به امنیت سوال دارند و هنوز دارن با خودشون کلنجار میرن که آیا به رایانش ابری نیاز هست یا باید هنوز منتظر موند تا دنیای IT تشنه ی این فناوری جدید شود.

در زیر مواردی رو که باید از قبل از ورود تجارتتون به رایانش ابری ازشون اطمینان حاصل کنید عبارتند از :

  1. شناختن فروشنده : همونقدری که قراره فروشنده خدمات ابری به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد شما نیز نیاز به آشنایی کامل با شرکت طرف قرارداد دارید و حتی میتونید از فروشنده اطلاعاتی از ادمینهای حاضر در دیتاسنتر رو بگیرید.
  2. یادتون باشه تصمیم با شماست : همیشه تصمیم با شماست که اجازه بدید فروشنده بتونه به اطلاعاتی معمولی دسترسی داشته باشه یا اطلاعاتی محرمانه و حتما با درخواست بررسی های امنیتی از سوی شما و اجتناب از سوی شرکت طرف قرارداد میشه به مقاصد شرکت روبرو پی برد.
  3. محل قرارگیری داده ها : از شرکت طرف قرارداد بخواهید که محل قرارگیری داده ها رو به شما بگویند ، چرا که در حال عادی اون به شما نخواهند گفت و معلوم نیست کجا قرار میگیرد و همکاری با شرکتی که محل دیتای شمارو میگوید و همراهی میکند و متعهد به حفط حریم خصوصی شماست منطقی تر است.
  4. مطمئن شوید که داده ی شما تفکیک شده است : به محض قرارگیری دیتا در کلود ، در کنار دیگر مشتری ها قرار میگیرد و شاید رمزنگاری این مورد را حل کند ولی باز هم اطمینان از تفکیک و جداسازی داده های شما از دیگران واجب است.
  5. از بک آپ دوره ای داده ها مطمئن شوید : همیشه اتفاقات مختلف و حوادث در کمین است و از بین رفتن داده ها اجتناب ناپذیر است ، پس فروشنده باید شما رو در جریان روال بک آپ های دوره ای خود قرار دهد.

اگرچه امنیت و نگرانی از امنیت داده ها به محض ورود به ابر بسیار قابل توجه است ، پس پیشگیری بهتر از درمان است و باید سرویس دهنده ای را انتخاب کرد که امنیت و محرمانگی داده ی شما در صدر خدماتش باشد.

 

 

 

 

لایک0 facebookاشتراک گذاری twitterbirdتویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

By submitting a comment you grant راهکارهای جامع دیتاسنترنظرات نامناسب و بی ربط توسط مدیریت حذف خواهند شد.پست الکترونیک شما تنها برای مقاصد تایید استفاده می شود و هرگز منتشر نخواهد شد.

چهارده − چهار =