مزایا و معایب مجازی سازی

مزایا و معایب مجازی سازی

مزایا و معایب مجازی سازی

با افزایش محبوبیت مجازی سازی ، بسیاری از مشاغل عجله دارند تا راه حل های خود را برای ماشین های مجازی به روز کنند. با این حال ، قبل از هرگونه تغییر ، مهم است که جوانب مثبت و منفی مجازی سازی را بسنجید. هر دو سیستم فیزیکی و مجازی مزایا و معایب خود را دارند و برای هر کدام زمان و مکانی در نظر گرفته شده است.

پیاده سازی فناوری مجازی دارای مزایای آشکاری است ، اما چند نقص نیز دارد. ما در اینجا به معرفی مزایا و معایب مجازی سازی خواهیم پرداخت تا شما بتوانید با توجه به نیازهای کسب و کار خودتان بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایا

مقیاس پذیری

یک ماشین مجازی تقریباً به همان اندازه مقیاس پذیر است که هر راه حلی می تواند داشته باشد. یکی از مزایای اصلی مجازی سازی این است که می توانید چندین سیستم را با هم ترکیب کنید. این به شما انعطاف پذیری باورنکردنی می دهد که به سادگی با یک سیستم فلزی فیزیکی یا برهنه امکان پذیر نیست. این انعطاف پذیری مستقیماً بر میزان مقیاس گذاری سریع و کارآمد مشاغل تأثیر می گذارد. مجازی سازی به شما امکان می دهد داده ها را منتقل کرده و در مدت زمان کوتاهی به ماشین های مجازی جدید به روز کنید و کارایی را فوراً افزایش دهید.

ادغام سرور

پیاده سازی ماشین مجازی می تواند ماشین های فیزیکی را تقریباً به میزان 10 به 1 ادغام کند. این امر نیاز به رایانه های فیزیکی و سرورهای جدید را کاهش می دهد ، در حالی که هنوز سیستم ها و مشخصات مورد نیاز برای عملکرد کارآمد را ارائه می دهد. این ادغام می تواند هزینه ها و فضای فیزیکی مورد نیاز برای سیستم های کامپیوتری فیزیکی را کاهش دهد.

بهبود قابلیت اطمینان سیستم

یکی از دلایلی که مجازی سازی در حال افزایش است ، توانایی آن در جلوگیری از خرابی سیستم است. شایع ترین خرابی هایی که یک ماشین مجازی می تواند از آنها جلوگیری کند ، خرابی های ناشی از خرابی حافظه ناشی از درایورهای دستگاه و موارد مشابه است. این دستگاه های سیستم معماری DMA را برای بهبود جداسازی منابع ورودی/خروجی تعریف می کنند. این امر امنیت و قابلیت اطمینان بیشتری را فراهم می کند.

ایستگاه های کاری مجازی

مجازی سازی انعطاف پذیری چند ملیتی را فراهم می کند که امکان کارکرد چندین سیستم در یک دستگاه واحد را فراهم می آورد و امکان کار از راه دور سیستم های شما را فراهم می آورد. VM همچنین هزینه ردپای و سخت افزار را کاهش می دهد.

معایب

برنامه هایی که به سخت افزار فیزیکی نیاز دارند

با هر برنامه ای که نیاز به سخت افزار فیزیکی دارد ، مجازی سازی به خوبی مناسب نخواهد بود. مثال هر چیزی است که از دانگل یا سایر سخت افزارهای متصل استفاده می کند. از آنجا که این یک قطعه فیزیکی است که برای عملکرد برنامه مورد نیاز است ، مجازی سازی بیش از ماندن در یک سیستم فیزیکی باعث سردرد می شود.

کیفیت عملکرد می تواند کاهش یابد

اگر از برنامه ای استفاده می کنید که از RAM یا CPU استفاده می کند ، مجازی سازی می تواند باعث تأخیر در عملکرد شود. یک ماشین مجازی به صورت لایه ای روی سیستم های میزبانی خود اجرا می شود ، بنابراین مگر اینکه از یک برنامه یا سرور استفاده کنید ، هر عملیاتی که از عملکرد فوق العاده استفاده می کند ، کیفیت عملکرد را کاهش می دهد. مزیت مجازی سازی این است که به بسیاری از برنامه ها اجازه می دهد تا بر روی حداقل سرورهای فیزیکی اجرا شوند ، بنابراین اختصاص یک میزبان به یک سرور هدف را شکست می دهد.

آزمایش امری حیاتی است

هدف فناوری اطلاعات واقعاً هدایت اهداف تجاری شما است ، بنابراین شما نمی خواهید برای برنامه هایی که تجارت شما را در حال اجرا نگه می دارد ، به یک پلت فرم آزمایش نشده تکیه کنید. این امر به ویژه در مورد مجازی سازی صادق است زیرا به محض عملکرد نادرست ، اینطور نیست که بتوانید آن را خاموش و دوباره روشن کنید. پیاده سازی مجازی سازی در سیستمی که قبلاً به طور یکپارچه کار می کند ، می تواند خطاهایی را ایجاد کند و در نتیجه زمان و هزینه را هدر دهد. همیشه قبل از تغییر به VM آزمایش کنید.

هزینه های غیرمنتظره

در ابتدا ممکن است به نظر برسد که مجازی سازی مقداری در هزینه شما صرفه جویی می کند. اما ، این فرآیندی است که نیاز به تلاش دارد و باید در اولین بار به درستی انجام شود. به منظور محاسبه این توجه به زمان و جزئیات ، ممکن است بیش از آنچه پیش بینی می شد هزینه کنید. حتماً ابزارها و سیستم های مدیریتی مورد نیاز خود را برای حمایت از انتقال به یک ماشین مجازی قبل از اقدام احتمالی بررسی کنید.

صنعت فناوری اطلاعات مانند دیگر صنایع به طور مداوم به سمت مجازی سازی حرکت می کند. این که بدانید مجازی سازی برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر ، به شما این قدرت را می دهد که بر اساس اهداف کسب و کار خود تصمیم گیری آگاهانه بگیرید و نه به طور کلی صنعت. از این نکات برای اطلاع از بهترین شیوه های مجازی سازی و پیاده سازی آنها مطابق با نیازهای کسب و کار خود استفاده کنید.