انواع سرور اچ پی

انواع سرور اچ پی

انواع سرور اچ پی

سرورهای اچ پی در رده‌ها و انواع مختلفی تولید و عرضه شده اند که یکی از این انواع، سرورهای سری پرولیانت اچ پی می باشند که در ایران محبوبیت بسیار بالایی دارند. به طوری کلی می‌توان انواع سرور پرولیانت اچ پی را به هفت دسته تقسیم کرد:

HPE ProLiant Easy Connect
HPE ProLiant Micro Server
HPE ProLiant ML
HPE ProLiant DL
HPE ProLiant BL
HPE ProLiant SL/Apollo
HPE Moonshot System

سرورهای اچ پی سری DL، رک مونت هستند یعنی در داخل رک قرار می‌گیرند و سرورهای اچ پی سری ML به صورت ایستاده هستند. البته برخی مدل‌های ML ها مانند HPE ML۳۵۰ قابلیت نصب در رک را هم دارند.

این سرورها، سرورهای همه کاره هستند و در شعب و دفاتر راه دور و انواع کسب‌وکارها از کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ ها گرفته تا کسب‌وکارهای متوسط و بزرگ و انترپرایز، مناسب و ایده‌آل هستند. پس هر نوع بیزینسی که دارد می‌توانید از مزایای سرورهای پرولیانت اچ پی استفاده کنید.

معرفی سرورهای رده ارزان قیمت ML و DL

سرورهای رده ارزان قیمت یا همان رده Value، برای تعداد محدودی کاربر برای مثال ۱۰ نفر، مناسب است. این سرورها تک پردازنده هستند و از حداقل ۴ گیگابایت رم (که بسته به مدل سرور، قابل ارتقا به ۱۶ تا ۶۴ گیگا بایت است) و ۴ هارد دیسک و تکنولوژی RAID پشتیبانی می‌کنند و تعداد هسته های CPU زیر ۱۰ هسته است. انواع ML و DL سرورهای اچ پی این رده به شرح زیر هستند: سرورهای اچ پی در این رده عبارتند از: HPE ProLiant ML۱۰، HPE ProLiant ML۳۰ و HPE ProLiant DL۲۰.

معرفی سرورهای رده متوسط ML و DL

سرورهای رده متوسط از یک یا دو پردازنده، حداکثر ۲۴ هسته (بسته به تعداد و مدل CPU)، در کنار رم ها و هارد درایوهای بیشتر و با ظرفیت بیشتر نسبت به رده میانی در بازار هستند که تنوع و کانفیگ های متفاوتی دارند. سرورهای ML و DL اچ پی در این رده عبارتند از:

HPE ProLiant DL۶۰
HPE ProLiant DL۸۰
lHPE ProLiant DL۱۲
HPE ProLiant DL۱۶۰
HPE ProLiant DL۱۸۰
HPE ProLiant ML۱۱۰
HPE ProLiant ML۱۵۰

معرفی سرورهای رده انترپرایز ML و DL

سرورهای رده متوسط اچ پی از دو یا چهار پردازنده، حداکثر ۲۸ هسته به ازای هر پردازنده، در کنار رم ها و هارد درایوهای بیشتر و با ظرفیت بیشتر نسبت به رده متوسط در بازار هستند که تنوع و کانفیگ های متفاوتی دارند. سرورهای ML و DL اچ پی در رده انترپرایز عبارتند از:

HPE ProLiant DL۳۲۵
HPE ProLiant DL۳۶۰
HPE ProLiant DL۳۸۰
HPE ProLiant DL۳۸۵
HPE ProLiant DL۵۶۰
HPE ProLiant DL۵۸۰
HPE ProLiant ML۳۵۰